بوشهر، دشتستان، بولوار دهقان، نبش خیابان لیان شرقی، مجتمع تجاری مرکز تجارت بوشهر، طبقه ۶، واحد ۴

شرکت صادرات خرما سیاه باکیفیت در تهران

خرما سیاه، یک محصول خوراکی انرژی زا است که در نمونه های ممتاز و درجه یک در بخش صادرات مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت صادراتی خرمای سیاه باکیفیت در تهران، به عرضه گسترده این محصول در بازارهای خارجی مشغول بوده و ارزآوری چشمگیری از این ناحیه عاید کشور می کند. حتی خرماهای کمتر شناخته شده مانند انبارا، صفوی، ساغای هم از مشتریان زیادی در خارج از مرزها برخوردار هستند.

شرکت صادرات خرما سیاه باکیفیت در تهران

پارامتر های تاثیرگذار بر قیمت خرما سیاه

پارامتر های تاثیرگذار بر قیمت خرما سیاه وجود اقلیم های متفاوت در کشورمان موجب شده تا امکان کاشت انواع میوه های سردسیری و گرمسیری در نواحی مختلف ایران، وجود داشته باشد. خرما از جمله محصولات ارزشمند باغی است که بیش از همه در شهرهای جنوبی کشور پرورش می یابد. این محصول دارای تنوع گونه فراوانی بوده به طوری که اغلب مردم با تمام مدل های زیر کشت در کشور، آشنایی ندارند.

تاکنون بارها، اسامی خرماهایی مانند مضافتی، استعمران و شاهانی را شنیده و حتی آنها را خریداری کرده اید. اما معمولا مصرف کنندگان انگشت شماری در سراسر کشور وجود دارند که با نام خرماهای انبارا، صفوی، ساغای آشنا باشند. این نوع خرماها در میان مردم محلی به خوبی شناخته شده هستند و از کیفیت بالایی در سایز و طعم برخوردارند.

یکی از انواع پرفروش و محبوب خرما در سراسر کشور، خرمای سیاه است. برای قیمت گذاری این مدل محبوب و خوش خوراک، پارامترهایی وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

  • کیفیت: بدون شک، سطح کیفی خرما اولین پارامتر در قیمت گذاری آن خواهد بود. خرماهای سالم، بدون زدگی و یا عاری از هرگونه ضایعات مانند چوب، شن ریزه دارای قیمت بالاتری هستند.
  • سایز: در قیمت گذاری خرماهای سیاه، سایز و میزان گوشتی بودن محصول، نقش مهمی در قیمت گذاری آنها خواهد داشت. خرماهای درشت تر، قیمت بالاتری دارند.
  • طعم: خرمای سیاه باید از طعمی کاملا شیرین بهره ببرد. اگر این شیرینی کم بوده و در حد انتظار نباشد، خرما قیمت ارزانتری پیدا می کند.
  • محل رشد: برخی از شهرهای جنوبی کشورمان، حسن شهرت بالاتری درمورد تولید مرغوب ترین نوع خرمای سیاه دارند. خرماهای برداشت شده از این مناطق، اقلام تجاری محسوب می شوند که قیمت بالاتری هم خواهند داشت.
  • حجم خرید: یکی از معیارهای مهم در تعیین قیمت خرمای سیاه، حجم سفارش از سوی مشتری است. اگر سفارش به شکل عمده ارائه شود، محصول با قیمتی ارزانتر در اختیار وی قرار خواهد گرفت.
  • شیوه خرید: خریدهای مستقیم، همواره قیمت پایین تری در مقایسه با خرید از واسطه ها دارند. اگر خرما از تامین کنندگان اصلی آن تهیه شده باشد، ارزانتر قیمت گذاری خواهد شد.

صادرات خرما باکیفیت به کشور های همسایه

صادرات خرما باکیفیت به کشور های همسایه صادرات خرمای باکیفیت ایرانی، به 85 کشور مختلف جهان و در تناژ مختلف انجام می پذیرد. در میان مشتریان خرمای ایران، کشورهای همسایه در صدر میزان سفارش قرار دارند و به دلیل مرغوب بودن این خرماها و پایین بودن هزینه های حمل و نقل، از معامله با صادرکنندگان کشورمان، استقبال می کنند. حجم کلی صادرات خرمای ایران، بالغ بر 61 هزار تن در سال تخمین زده شده است.

بیشترین حجم از صادرات خرما، به مقصد کشورهای روسیه، ترکیه، افغانستان، هند، عراق، پاکستان و قزاقستان انجام می گیرد. حجم بالای تولید خرمای درجه یک و صادرات آن به اقصی نقاط جهان، موجب شده است ایران در رتبه دومین صادرکننده بزرگ خرما در بازارهای بین المللی قرار بگیرد. رتبه نخست این رده بندی به مصر و رتبه سوم به عربستان اختصاص می یابد.

تولیدکنندگان بسیاری در کشورمان، محصولات خرمای خود را با درجه کیفیت عالی و قرار دادن در بسته بندی های استاندارد و بهداشتی، برای عرضه به بازارهای جهانی آماده می کنند. بالا بودن نرخ ارز موجب شده تا سود چشمگیری از ناحیه صادرات خرما، نصیب تولیدکنندگان شود. با در نظر گرفتن هزینه های مربوط به حمل و نقل، صادرات خرما به کشورهای همسایه، از توجیه اقتصادی بهتری برخوردار می باشد.

می توان برای این منظور از روش های متعدد حمل و نقل مانند ترانزیت جاده ای و یا خطوط ریلی استفاده کرده و در هزینه ها، صرفه جویی خوبی به عمل آورد. مشتریان خارجی هم از محصول با کیفیت بالاتر و قیمت ارزانتر، به خوبی استقبال می کنند و هم اکنون فروش انواع مختلف خرمای ایران در بازار این کشورها، رونق خوبی دارد.

کشورهای عربی دیگری هم به کار تولید و صادرات خرما مشغول هستند، اما به گفته کارشناسان و نظر مصرف کنندگان، ارقام مختلف خرمای ایرانی از کیفیت طعم بهتری برخوردار می باشند. به همین دلیل است که تقاضا برای خرید آنها، بالاتر بوده و برای مصارف گوناگونی مانند تهیه انواع فرآورده های جانبی هم از سوی مشتریان، خریداری می شوند.

علل محبوبیت خرما سیاه در بین مردم

علل محبوبیت خرما سیاه در بین مردم خرما دوره های مختلفی را پشت سر می گذارد تا در مرحله پایانی رشد، آماده چیدن و عرضه به بازر شود. مراحل رشد خرما را می توان به سه دوره کلی شامل خارک، رطب و خرمای کامل تقسیم بندی کرد. هرچند که در میان تولیدکنندگان محلی، مراحل رشد خرما از این بیشتر بوده و برای هر کدام نامی جداگانه عنوان می کنند. رنگ خرما در ابتدا روشن است و با نزدیک شدن به مراحل پایانی رشد، رفته رفته تیره تر می شود.

در میان مصرف کنندگان، خرماهایی با رنگ تیره تر و نزدیک به سیاه، محبوبیت بالاتری داشته و معتقدند خرمای سیاه، جنبه پذیرایی دارد. خرماهای سیاه، بسیار شیرین هستند و می توانند جایگزین خوبی برای انواع قند و شکر صنعتی هنگام صرف چای و دیگر نوشیدنی های گرم باشند. از این محصول، فرآورده های مختلفی تهیه شده و می توان در شکل های متنوعی از آن استفاده کرد.

خرمای سیاه به شرایط خاصی برای نگهداری نیاز داشته و بهتر است در دمایی کمتر از 5 درجه سانتیگراد نگهداری شود. همین موضوع موجب شده تا فروشنده مایل به عرضه سریعتر خرما به بازار باشد و این محصول، همواره قیمتی ارزان و منصفانه خواهد داشت. مردم در اقشار مختلف اجتماعی، از خرید خرماهایی با قیمت ارزانتر استقبال می کنند.

بدون شک قیمت مناسب خرما سیاه، یکی دیگر از علل محبوبیت بالای آن در میان مصرف کنندگان است.

پخش بدون واسطه خرما سیاه درجه یک در سراسر کشور

پخش بدون واسطه خرما سیاه درجه یک در سراسر کشور پخش بدون واسطه خرما سیاه درجه یک در سراسر کشور، توسط تامین کنندگان اصلی انجام می گیرد. شرکت پخش فعال در حوزه عرضه انواع خرما، نمونه های باکیفیتی از خرمای سیاه را در اختیار داشته و با ارزانترین قیمت، در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. به این ترتیب، مشتری در هر شهری از کشور که باشد، به خرمای تازه و مرغوب، با قیمتی مناسب دسترسی خواهد داشت.

شرکت صادرات خرمای سیاه باکیفیت در تهران، این محصول را به شکل عمده از تامین کنندگان خوشنام در بازار تهیه کرده تا ضمن برخورداری از تخفیفات ویژه، اطمینان کاملی درمورد سطح کیفی محصول داشته باشد. سپس خرمای درجه یک در بسته بندی های زیبا و شیک، به بازارهای جهانی ارسال خواهد شد. فروش اینترنتی خرما، در سالهای اخیر میان مشتریان با استقبال خوبی مواجه شده و امروزه اغلب مردم برای سهولت بیشتر، خرما را به شکل آنلاین سفارش می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما