بوشهر، بولوار دهقان، نبش خیابان لیان شرقی، مجتمع تجاری مرکز تجارت بوشهر، طبقه ۶ واحد ۴

خرید بدون واسطه خرما زرد تازه از تولید کننده

تمام مشتریان به دنبال خرید بدون واسطه خرما زرد تازه از تولید کننده می باشند تا بتوانند با اطمینان کامل از کیفیت و قیمت محصول را تهیه کنند. خرما زرد، در ارقام مختلفی وجود دارد، که بسیار خوش طعم و مغذی می باشد و مصرف آن می تواند ویتامین ها و مواد معدنی ضروری مورد نیاز بدن را تامین کند.

خرید بدون واسطه خرما زرد تازه از تولید کننده

شاخصه های بارز خرما عسلی کبکاب چیست؟

شاخصه های بارز خرما عسلی کبکاب چیست؟ از شاخصه های بارز خرما عسلی کبکاب، می توان به بافت نرم و صاف آن اشاره کرد. بافت داخلی این نوع خرما لطیف، نرم و شیره دار می باشد و به راحتی آب داخل آن نفوذ پیدا می کند. برای رفع عطش بهترین گزینه محسوب می شود و این به دلیل رطوبت فراوان آن می باشد. از شاخصه های بارز دیگر این رقم خرما رنگ زرد کهربایی تا قرمز آن می باشد، البته قسمتی از این نوع خرما قهوه ای رنگ هم است.

رطوبت فراوان موجود در خرما کبکاب عسلی باعث شده لطافت پوست افزایش پیدا کند و بر روی رطوبت پوست تاثیر دو چندانی دارد. برای افراد دیابتی مضرات کمتری دارد، چون قند ساکاروز آن زیاد می باشد، به همین دلیل توصیه می شود به جای خرمای رسیده و شیرین بیماران دیابتی از رطب بیشتر استفاده کنند.

رطب کبکاب عسلی یکی از رطب های شناخته شده می باشد و به دلیل این که رنگ طلایی دارد، به آن رطب عسلی می گویند و باید در دمای 6 تا منفی 20 درجه سانتی گراد نگهداری شود. برای نگهداری خرما عسلی کبکاب باید آن را در ظرف درب دار بگذارید و در یخچال قرار دهید. بین 3 تا 6 درجه سانتی گراد دمای مورد نیاز برای نگهداری این نوع خرما می باشد و باید در مدت 1 تا 2 هفته خرما را مصرف کنید تا ترشیده نشود. روش فریزر کردن هم برای نگهداری طولانی مدت خرما مفید است ولی این روش می تواند مقدار زیادی از مواد مغذی خرما را از بین ببرد. یکی از بهترین انواع رطب عسلی، رطب دشتستان می باشد، که اندازه ی درشت و ظاهری زیبا دارد و طرفداران آن افزایش یافته است.

بررسی کیفیت انواع خرما زرد

کیفیت انواع خرما زرد به عوامل مختلفی مانند شرایط کشت، شرایط نگهداری، کیفیت بسته بندی و…. بستگی دارد. از انواع خرما زرد می توان به خرمای کبکاب، خرمای برحی و خرمای زاهدی اشاره کرد. خرمای کبکاب، از خرماهای پر مصرف محسوب می شود و بسیار خوش رنگ می باشد و شیره و شهد فراوانی دارد و از نخلستان های بهبهان تولید می شود و در صنایع غذایی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

خرمای برحی، زرد و ترد می باشد و مزه ی شکر قهوه ای و کارامل را می دهد و همانند بسیاری از خرماها شیرین می باشد و ارزش مصرف کردن را دارد و بسیار لذیذ است. انواع خرماهای زرد به دلیل طعم خوبی که دارند، هنگامی که روی شاخه های نازک هستند، فروخته می شوند. این نوع خرماها را می توانید با نگاه داشتن در فریزر ماه ها نگهداری کنید. خرما برحی، اصالتا برای نخلستان های عراق می باشد ولی به دلیل کیفیت بی نظیرش و طعم خاصی که دارد در بین مصرف کنندگان ایرانی و نخل داران طرفداران پر و پا قرصی پیدا کرده است.

خرما زاهدی، یکی دیگر از خرماهای زرد می باشد، که دارای رنگ زرد متمایل به قهوه ای است و از انواع خرمای خشک محسوب می شود و مشتریان فراوانی در هند، پاکستان و خاورمیانه دارد و بهترین خرمای زاهدی در شهرستان قیروکارزین استان فارس و در منطقه پشت کوه استان بوشهر تولید می شود. قیمت این نوع خرما با قیمت خرما کبکاب برابری می کند.

بهترین نوع بسته بندی خرما زرد برای صادرات

بهترین نوع بسته بندی خرما زرد برای صادرات بهترین نوع بسته بندی خرما زرد برای صادرات باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • محافظت از خرما: بهترین بسته بندی برای خرما باید به صورتی باشد، که در برابر فشار منفی، رطوبت، دما و دیگر عوامل از خرما به خوبی محافظت کند. بنابرین جنس بسته بندی باید به صورتی باشد، که در مسافت های طولانی به کیفیت خرما لطمه ای وارد نشود.
 • ارائه اطلاعات خرما: خرما یکی از محصولات غذایی می باشد که مدت زمان مصرف و شرایط نگهداری آن از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد، به همین دلیل این اطلاعات باید به خوبی روی بسته بندی محصول درج شود. علاوه بر این، میزان قند و کالری موجود در خرما هم باید روی بسته بندی درج گردد.
 • بازاریابی خرما: برای این که صادر کنندگان بتوانند در بازار جهانی خرمای خود را قدرتمند عرضه کنند باید بهترین عملکرد را در بخش بازاریابی داشته باشند و یکی از روش های مهم در بازاریابی، توجه به بسته بندی استاندارد و شیک می باشد.
 • طراحی مناسب: طراحی بسته بندی خرما باید با ساختار بسته بندی روز دنیا مطابق باشد و دارای طرح های خاص و منحصر به فرد باشد.
 • علائم مخصوص بسته بندی خرما: برای این که باربرانی که در کشور های دیگر هستند، متوجه شوند که کالا را چگونه جا به جا کنند، باید علائم اختصاری روی بسته بندی درج شود. به عنوان نمونه، علامت چتر بر روی بسته بندی خرما نشان می دهد، که بسته بندی خرما باید دور از رطوبت نگاه داشته شود و خرما به دلیل این که خوراکی می باشد، درج علائم اختصاری روی آن بسیار مهم است.
 • ابعاد: بهترین بسته بندی خرما باید، ابعاد استاندارد و قابل حملی داشته باشد، که در هنگام حمل، خرما آسیب نبیند.
 • چاپ طرح گرافیکی و برند: بسته بندی چون نقش مهمی در بازاریابی دارد، باید دارای طرح گرافیکی جذاب باشد و نشان و نام برند به خوبی و باکیفیت بالایی روی بسته بندی درج شده است.

ایران یکی از سه کشور صادر کننده خرما در جهان می باشد، به همین دلیل توجه به بسته بندی امری مهم در صادرات خرما محسوب می شود و بسته بندی نسبتا ضعیف باعث شده، ارزش دلاری صادرات خرما نسبت به میزان حجم خرما بسیار پایین باشد. به طوری که دیگر کشور های صادر کننده خرما، به واسطه بسته بندی مناسب در مقابل مقدار کم حجم محصول صادراتی توانسته اند، ارزش افزوده ای بیشتری را کسب کنند.

از نمونه های مختلف طراحی جعبه خرما صادراتی می توان به جعبه طلق دار، کارتن لمینتی، کشویی، جعبه های قفلی و کتابی اشاره کرد. تیم های طراحی که مشتریان جهانی خرما و بازار هدف را به خوبی می شناسند، می دانند چه نوع طرحی را انتخاب کنند که به جذب مشتریان کمک نماید، به همین دلیل باید از آن ها برای ایجاد بسته بندی مناسب کمک گرفت. یک طرح حرفه ای می تواند جایگاه برند تجاری را در میان رقبای قدیمی بالا ببرد و همیشه طراحی بسته بندی خرما باید منحصر به فرد باشد. بسته بندی خرما صادراتی ایران تغییر چندانی نکرده است و با همان مدل تکراری سال های گذشته محصول روانه بازارهای خارجی می شود، که این باعث شده در آمد حاصل از صادرات خرما کاهش پیدا کند.

کشور های صادر کننده خرما مانند مصر به دلیل این که محصول را با بهترین بسته بندی روانه بازارها می کنند، توانسته اند به بازارهای آمریکا و اروپا راه پیدا کنند. خرمای صادراتی ایران به هند و کشور های آسیای شرقی صادر می شود تا اروپا، که این موجب شده درآمد ارزی این حوزه کاهش پیدا کند و این به دلیل بسته بندی ضعیف خرما می باشد. بسته بندی خرما باید با توجه به سلیقه مصرف کننده و فرهنگ کشور مورد نظر انجام شود. بیشترین میزان خرمای صادراتی ایران در کارتن های 10 کیلو گرمی انجام می شود.

عوامل موثر بر قیمت خرما زرد درجه یک

از عوامل موثر بر قیمت خرما زرد درجه یک به گزینه های زیر می توان اشاره کرد:

 • کیفیت: هر چه خرما باکیفیت تر و تازه تر باشد، قیمت آن هم افزایش پیدا می کند.
 • نوع بسته بندی: هر چه بسته بندی خرما باکیفیت تر و زیباتر باشد، قیمت خرما هم افزایش می یابد.
 • روش خرید ( مستقیم و غیر مستقیم ): خرید بدون واسطه و مستقیم با قیمت کمتری انجام می شود.
 • قانون عرضه و تقاضا: افزایش و کاهش تقاضا، باعث افزایش و کاهش قیمت می شود.

صادرات خرما تازه به صورت عمده

صادرات خرما تازه به صورت عمده صادرات خرما تازه به صورت عمده با بالاترین کیفیت و بهترین بسته بندی به کشور های مختلفی مانند هند، ترکیه، روسیه، پاکستان و امارات انجام می شود‌‌. از کل آمار صادرات خرما 17 درصد آن مربوط به کشور امارات می باشد و پس از آن 11 درصد صادرات خرما به کشور پاکستان بوده است و 9 درصد صادرات خرما به کشور روسیه است. ایران در صادرات خرما در جهان رتبه سوم را دارد و بیش از 400 هزار تن خرما را سالانه صادر می کند.

انواع خرمای مرغوب صادراتی مانند خرما کبکاب، مضافتی، خرما پیارم و…. در ایران تولید می شوند و خرمای زاهدی، مضافتی، مجول و پیارم بیشترین تقاضا را در بازار های جهانی دارند. به تفکیک استان ها، انواع خرمای صادراتی شامل گزینه های زیر می شوند:

 • خرمای کبکاب: استان بوشهر
 • خرمای مضافتی: استان سیستان و بلوچستان
 • خرمای پیارم: استان کرمان
 • خرما زاهدی و کبکاب: استان فارس
 • خرمای استعمران: استان خوزستان

برای صادرات خرما همانند صادرات بسیاری از کالا ها و محصولات، شرایطی لازم می باشد. اولین شرط برای صادرات، داشتن مهارت های ارتباطی با گروه های خارجی و مشتریان می باشد. دومین شرط برای صادرات محصول هدف گرا کار کردن است. پیکار نمودن در میدان رقابت هم سومین شرط صادرات است و آخرین شرط صادرات داشتن پشتکار برای صادرات می باشد.

افرادی که در صادرات حرفه ای هستند باید به صادرات تعهد داشته باشند، تخصص علمی، رفتاری، اخلاقی و کاری داشته باشند و در صادرات تحول ایجاد کنند و در امر صادرات تداوم داشته باشند. یکی از نکات مهم برای موفقیت در امر صادرات توجه به بازاریابی می باشد و در هنگام بازاریابی محصول باید به علایق مشتریان، جذابیت ظاهری محصول، ایجاد جاذبه و کشش و رضایت مشتری توجه خاصی شود.

افرادی که می خواهند وارد صادرات و تجارت خرما استعمران شوند، ابتدا باید کارت بازرگانی دریافت کنند و قبل از صادرات باید در مورد کشور مقصد صادرات اطلاعات کاملی را کسب کنند تا محصول را مطابق با نیاز آن ها انتخاب کنند. به عنوان نمونه، برای صادرات به کشور های اروپایی باید به قوانین و استانداردهای غذایی و سلامتی که در کشور مورد نظر برای واردات مواد غذایی وضع شده توجه شود تا محصول عودت پیدا نکند. علاوه بر این، بسته بندی محصول برای صادرات به کشور های اروپایی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و باید خرمای صادراتی با بسته بندی و طرح بسیار شیک و زیبایی روانه بازارهای اروپایی شود.

مرکز فروش بهترین خرما زرد

مرکز فروش بهترین خرما زرد، از فعالان اصلی در این عرصه می باشد و چون بدون واسطه مرغوب ترین خرما جهرم را در اختیار مشتریان می گذارد، توانسته به رونق گرفتن بازار این نوع محصول کمک کند. علاوه بر این، خاصیت های فراوان خرما باعث شده مرکز فروش پر رونقی داشته باشد، که از خواص این نوع میوه می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • درمان کبد چرب: خرما باعث سم زدایی کبد می شود و می تواند به بهبود سلامت کبد کمک کند و از بیماری کبد چرب پیشگیری خواهد کرد، برای این منظور می توانید 10 عدد خرما را در آب شب تا صبح خیس کنید و صبح ناشتا میل نمایید.
 • درمان سرماخوردگی و گلو درد: مصرف خرما و شیر می تواند به درمان گلو درد و سرما خوردگی کمک کند، برای این منظور باید خرما را در شیر له نمایید و سپس مصرف کنید.
 • کنترل قند خون و دیابت: قند خون افراد دیابتی را افزایش نمی دهد، چون شاخص گلیسمی پایینی دارد.
 • تامین انرژی و بنیه بدن: حاوی کالری و قند طبیعی فراوانی است و مصرف آن می تواند انرژی بدن را تامین کند.
 • درمان کم خونی: آهن فراوانی دارد و به درمان کم خونی کمک شایانی خواهد کرد.
 • کاهش فشار خون: پتاسیم موجود در آن باعث شده فشار خون بالا کاهش پیدا کند.
 • مفید برای نوزادان و کودکان: برای تقویت و افزایش رشد استخوان های کودکان مفید است و این به دلیل کلسیم و منیزیم موجود در آن می باشد، به درمان انگل های روده کودکان و نوزادان کمک می کند، برای سلامت کبد مفید است و به درمان زردی، یرقان، هپاتیت و تیفوئید نوزادان و کودکان کمک خواهد کرد و همین ها باعث شده اند، خرید انواع خرما، مانند خرما ممتاز مضافتی مخصوص همیشه از بازار گرمی برخوردار باشند.

بزرگ ترین مرکز پخش خرما زرد تازه به قیمت عمده

بزرگ ترین مرکز پخش خرما زرد تازه به قیمت عمده بزرگ ترین مرکز پخش خرما زرد تازه به قیمت عمده، توانسته بازار فروش گسترده ای را کسب کند، چون علاوه بر مرغوبیت بالا، محصول را با قیمت مناسبی در اختیار مشتریان می گذارد. موارد مصرف مختلف خرما باعث شده بزرگ ترین مرکز پخش آن بتواند فروش بالایی را کسب کند، که از موارد مصرف خرما می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • خرما به تنهایی به عنوان میوه مصرف می شود.
 • برای میل کردن چای استفاده می گردد.
 • برای تهیه شیره خرما، سرکه خرما و چیپس خرما کاربرد دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما